Кадровый портал Украины
Вторник, 19.03.2024, 13:08
» Меню сайта
» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
» Форма входа
Каталог@Mail.ru - каталог ресурсов интернет
Процедури, пов'язані з прийняттям на роботу, виконуються кадровою службою підприємства, установи, організації. Особа, яка працевлаштовується на роботу, зобов'язана подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (якщо ж вона працевлаштовується вперше — диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку).
Процедури, пов'язані з прийняттям на роботу, виконуються кадровою службою підприємства, установи, організації.

Особа, яка працевлаштовується на роботу, зобов'язана подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (якщо ж вона працевлаштовується вперше — диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку). Військовослужбовці, звільнені зі Збройних Сил України та інших військ, мають пред'явити військовий квиток. Звільнені з місця відбування кримінального покарання зобов'язані пред'явити довідку про звільнення. У деяких випадках, передбачених законодавством, окрім зазначених документів, особи, що працевлаштовуються, повинні подати, зокрема:
  • документ про освіту та професійну підготовку;
  • свідоцтво про народження (подають неповнолітні віком 14-15 років). При цьому відповідно до статті 188 КЗпП потрібна згода одного з батьків або особи, що його замінює, яку бажано отримати в письмовій формі;
  • паспортний документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН і визнаний Україною, а також посвідку на проживання в Україні (пред'являють іноземні громадяни або особи без громадянства);
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду за установленою формою;
  • прописне свідоцтво (призовники).
Особи, які працевлаштовуються на роботу, також можуть подавати:
  • страхове свідоцтво;
  • анкету (дає змогу кадровій службі отримати відомості про мотивацію працівника, попередню його роботу тощо);
  • відомості про місце проживання (у деяких випадках можуть бути необхідні: наприклад, під час виплати відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним із виконанням трудових обов'язків, тощо).
Особа, яка працевлаштовується за сумісництвом на іншому від основної роботи підприємстві, подає всі документи, передбачені для зайняття посади (отримання робочого місця), крім трудової книжки і дозволу на таку роботу з основного місця роботи.

Відмова в прийнятті на роботу через ненадання особою документів, не передбачених законодавством, розцінюється як необгрунтована, що заборонено частиною першою статті 22 КЗпП.


Прийняття на роботу особи без паспорта відповідно до статті 200 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу.


Не допускається прийняття на роботу військовозобов'язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання (порушення відповідно до статті 2113 КУпАП тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу).


У разі прийняття на роботу іноземців за відсутності дозволу на працевлаштування з підприємства, незалежно від форми власності, стягується штраф за кожну таку особу у розмірі 850 грн. (тобто 50 неоподатковуваних мінімумів).


Джерело "Довідник кадровика"

» Поиск
» Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
» Архив записей